Cerințele postului

  • Domeniul de baza al activității: achiziții în domeniul construcțiilor
  • Experiență middle level în domeniul achizițiilor
  • Experiență minim un an în achiziții și/sau in domeniul construcțiilor

Studiile de baza

  • Studii superioare Construcții Civile și Industriale / Politehnică

Expertiza (proiectele similar implementate) reprezintă un avantaj

Altele

  • Cunoștințe de limba engleză
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea postului:

  • Cunoașterea legislației în construcții și a normelor tehnice și juridice pentru achiziții
  • Postul este valabil pentru oricare din birourile SSAB-AG din Bacău, Iași, Brașov, București sau Timișoara.

Principalele sarcini și responsabilități

Obiectivele postului:

  • Strânsă colaborare cu o echipă de alți profesioniști precum ingineri în construcții, manageri de proiect, inspectori de calitate, arhitecți, proiectanți etc.
  • Disponibilitate la deplasări 2-3 zile/săptămână pe tеrеn pеntru culegerea datelor sau pentru a clarifica orice problemă spre rezolvarea la termen și în buget a achizițiilor
  • Adaptarea soluțiilor tehnice standard ale companiei la specificul cerințelor beneficiarului pentru șantierul alocat
  • Aprovizionarea directă cu materialele necesare proiectelor în derulare/șantier alocat, negocierea directă cu furnizorii/subcontractorii
  • Întocmirea de estimări de cantități și costuri pentru necesarul de materiale spre achiziție în șantierul alocat
  • Întocmirea de documente administrative pentru achiziții
  • Asigurarea unei optimizări economice și calitative a achizițiilor în conformitate cu cerințele de aprovizionare și logistică
  • Dezvoltarea unei baze de date a furnizorilor prin analize de piață, în scopul de a căuta mai multe oportunități favorabile de aprovizionare

Atitudinea. Cum ne dorim să fie:

  • Atitudine pozitivă, constructivă și cu excelente abilități de comunicare
  • Motivat și determinat să depășească orice obstacole în realizarea obiectivelor
  • Capabil să identifice soluții reale de rezolvare a problemelor cu care se confruntă
  • Dorință de autodepășire și de evoluție sociala și profesională
  • Bune abilități dе negociere
  • Integritate maxima

Raționament sănătos bazat pe argumentație, logica și tipare comportamentale universale (discerne intre bine și rău)
Orientat spre obținerea de rezultate imediate și concrete.

Salarizare & beneficii:

  • Mediu de lucru stimulativ cu posibilități reale de avansare
  • Contract full time
  • Șansa de a participa la elaborarea unor proiecte de palmares
  • Salariu fix + bonusuri în funcție de realizări
  • Telefon de serviciu
Trimiteți-ne CV-ul dumneavoastră

    Back To Top
    ro_RORO