Cerințele postului

Experiență pe o poziție similara:

  • Experiență de min. 3 ani în vânzări;
  • Experiență în vânzarea structurilor metalice reprezintă un avantaj.

Studiile de baza: studii superioare.

Altele: disponibilitate de deplasare în tara (medie 4 zile /sapt.).

Descrierea postului:

  • Prezentarea și vânzarea produselor firmei;
  • Promovarea produselor și a imaginii firmei în piață;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienți, și atragerea de clienți noi prin inițiative și demersuri proprii;
  • Raportarea activității conform normelor interne ale companiei.

Competentele necesare candidatului:

  • Competente aprofundate în negocierea contractelor cu clienții;
  • Competente în crearea și implementarea unui sistem profesional de vânzări echipamente;
  • Competente în planificarea și organizarea unui departament de vânzări.

Principalele sarcini și responsabilități

Rolurile de baza ale postului:

  • Contactarea de noi clienți și încheierea contractelor cu aceștia;
  • Inițierea, implementarea și consolidarea unei strategii de vânzări;
  • Menținerea și devoltarea realtiei cu clienții actuali și dealer-îi din tara (deplasare la sediul clienților);
  • Crearea și implementarea unui sistem de vânzări profesionale;
  • Dezvoltarea canalelor de distribuție (identificare canale noi);
  • Gestionarea bazei de date cu clienții interni;
  • Participarea la târguri și expoziții și organizează standurile de prezentare a produselor și serviciilor;
  • Realizarea obiectivelor strategice și operaționale ale departamentului;
  • Realizarea obiectivelor cantitative și calitative ale postului;
  • Realizarea indicatorilor de performanta ai departamentului.

Atitudinea

Cum ne dorim să fie:

  • Atitudine pozitiva, constructiva și cu excelente abilitați de comunicare;
  • Motivat și determinat să depășească orice obstacole în realizarea obiectivelor;
  • Capabil să identifice soluții reale de rezolvare a problemelor cu care se confrunta;
  • Dorință de autodepășire și de evoluție sociala și profesionala;
  • Capacitatea de a motiva și determina membrii echipei;
  • Integritate maxima.

Raționament sănătos bazat pe argumentație, logica și tipare comportamentale universale (discerne intre bine și rău). Orientat spre obținerea de rezultate imediate și concrete.

Salarizare & beneficii:

  • Mediu de lucru stimulativ cu posibilități reale de avansare;
  • Salariu atractiv;
  • Mașină și telefon de serviciu.
Trimiteți-ne CV-ul dumneavoastră

    Back To Top
    ro_RORO
    en_GBEN ro_RORO